Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

Вже півроку місцеві жителі тимчасово окупованого Старобільська чекають на завершення ремонту каналізаційного колектора по вул. Велика Садова. Як повідомляють наші джерела, через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.

 

Проте як красиво пише так звана пресслужба «республіки»: “Спеціалісти регіону-шефа, Карачаєво-Черкеської республіки, майже повністю проклали 880 м нового трубопроводу і встановили 10 колодців. При цьому особливу увагу приділили збереженню сталого ритму життя містян, а також охороні природи”.

Якщо це можна назвати збереженням природи і нормального ритму життя, то тоді важко уявити, що таке не збереження.

Дехто навіть намагається боротися з цим ремонтом. Так, в одному з місцевих телеграм-каналів користувачка, яка підписана як Ілона Єрмоліна, розповідає, що писала навіть путіну з цього приводу.

“Водоканал каже, що це не їх проблема. Ремонтом займається адміністрація. Адміністрація каже, що нічого страшного, бо в інших містах гірше живуть. Я сама вже півроку стукаю у ці двері, і ніхто не чує. Я писала навіть Путіну”, – позначає Ілона.

 

Каналізацією залиті й підвали багатоквартирних будинків

Від каналізаційних стоків потерпають і жителі багатоквартирного будинку номер 52 на вул. Ватутіна. Хтось виклав відео у соціальну мережу, де видно, що підвал цього будинку залитий стоками. Люди написали під відео, що вони не знають, куди йти у разі повітряної тривоги. Місцеві служби відмовляються щось робити з цим.

 

Замість парку - майданчик?

Разом із цим люди обговорюють міський парк культури і відпочинку. Точніше те, що від нього лишилося після горе-визволителів, які продемонстрували свою “хазяйновитість”.

Фотографії зі знищеним парком у Старобільську облетіли всю країну. Там, де колись росли дерева та відпочивали люди, тепер просто перекопана земля. Окупаційна влада у Старобільську в черговий раз бреше, що так звана реконструкція призупинена через якісь нам археологічні розкопки.

Самі ж містяни повідомляють, що біля запасного поля по вулиці Набережній (район водолікарні), будуватимуть дитячий майданчик замість обіцяної реконструкції парку.

 

… і мурал

А ще окупанти хизуються так званим муралом на стіні Будинку культури. Пишуть, що “у Старобільську з’явився унікальний арт-об’єкт завдяки учасникам проєкту “вуличні галереї”. Тут навіть немає чого коментувати, бо мурали унікальні тільки для окупантів.

Старобільчани вже давно могли бачити справжні мурали, які зʼявлялися у місті завдяки справжнім художникам. Але звідки цим загарбникам про таке знати? Їхні попередники знищили всі мурали. І продовжують нищити все, що повʼязано з українською культурою та національною ідентичністю.

 

Ксенія Новицька, для "ОстроВа"

 

Статті

Світ
05.02.2025
14:00

«Чому б не сформувати український уряд у вигнанні?». Російські ЗМІ про Україну

«Росії потрібен не заморожений конфлікт, не просто припинення військових дій, а справжній мир, який можна було б укласти на міжнародній конференції, її можна було б назвати «Ялта-2»
Донецьк
04.02.2025
22:20

“Князь”: Хочеш вижити і перемогти – навчись штурмувати!

І раптом – автоматна черга пройшла майже між нами, але трохи вище! Де він заховався?! Здогадка була правильною: в польовому туалеті. Звідти й лупив із калаша. Ну, «Мурчик» дав у відповідь. Кричу: «Здавайся!». А той: «Я свой!».
Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Всі статті